bezpečný bazén

Jak zajistit bezpečnost dětí v bazénu?

zpět na výpis článků

Pořízení bazénu se často pojí s přáním našich dětí, pro které je vidina letních prázdnin bez možnosti svlažení se naprosto odstrašující. Pokud plánujete udělat radost nejenom svým ratolestem, ale i sobě, pak byste se měli zamyslet nad možnostmi vybavení bazénu, které zajistí jeho bezpečné užívání. Ať už budou vaše děti do bazénu skákat nebo si budou v jeho okolí hrát, ať už se jedná od 3leté dítě nebo 12letého teenagera, díky těmto vychytávkám si bude moct každý užívat léta plnými doušky.

HLOUBKA BAZÉNU
Co se týče hloubky, ideálních je 135 cm. Pokud ale vaše děti rádi do bazénu skáčou a dělají kdejaké blbinky, pak je lepší zvolit variantu dvouúrovňového dna se vstupní hloubkou nejčastěji 135 cm a ve snížené části s hloubkou 190 cm.

BEZPEČNOSTNÍ SCHŮDEK
V případě, že se rozhodnete pro hloubku větší než 1,35 m, doporučujeme vybavit bazén bezpečnostním schůdkem, instalovaným podél stěn o šířce okolo 10 cm. Díky němu si budete moct odpočinout i v části bazénu, kde již nestačíte.

MADLA
Vybavíte-li bazén bezpečnostním schůdkem, neměli byste zapomenout ani na bezpečnostní madla. Mnohem jednodušší a pohodlnější je totiž stoupnout si na bezpečností lištu a přichytit se madel než se držet hrany bazénu. Současně se dají madla využít i k protažení a gymnastickému cvičení nebo coby bezpečnostní opora roletového zakrytí.

ROLETOVÉ ZAKRYTÍ
Ať už se rozhodnete pro kterýkoliv typ bazénového zakrytí, podpoříte tím velké míře bezpečnost bazénu, a navíc zefektivníte termoizolaci vody a zabráníte jejímu znečištění. Roletové zakrytí je vyrobeno z poměrně pevného materiálu PVC nebo PC, který v kombinaci se stěnovými madly dokáže zůstat poměrně stabilní a nepotopit se i v případě, že by na něj vběhl pes nebo spadlo malé dítě.

POJÍZDNÁ TERASA
Další možností bazénového zakrytí je pojízdná terasa, která promění váš bazén během chvilky v plně pochozí odpočinkovou plochu. Bazén stačí tedy po užívání jednoduše zakrýt posuvnou plošinou – a vy se nemusíte strachovat z nechtěného úrazu.

POSUVNÉ DNO
Posuvné neboli pohyblivé dno je poměrně nová bazénová technologie, která umožňuje libovolné nastavení hloubky bazénu. Díky tomu bude váš bazén bezpečný i pro vaše nejmenší – stačí vodní plochu spustit pouze na úroveň mělkého brouzdaliště.

DĚTSKÉ BROUZDALIŠTĚ
Bojíte se o bezpečnost vašich nejmenších, ale nechcete slevovat z hloubky bazénu příjemné pro výšku dospělého člověka? Pak bude pro vás ideálním řešením vybudování lounge zóny ve vstupní části a zahradit ji posuvným zastřešením v případě, že se budou vaše koupat sami, do té doby, než vaše ratolesti povyrostou. Věřte že i vy tuto sníženou zónu využijete, můžete si na ní postavit třeba lehátko a užívat si slunce obklopeni vodní hladinou.

Zavolat Navigovat Uložit kontakt Poslat si info na mail