Skimmerový nebo přelivný bazén

Skimmerový nebo přelivný bazén?

zpět na výpis článků

Líbí se vám nerezové bazény, ale nevíte, jaký druh filtrační technologie zvolit? Při tomto rozhodování je klíčových hned několik bodů: umístění bazénu, finanční možnosti, požadavek na design, a nakonec nejvíce limitující faktor, a tím je způsob provozu bazénu. V následujících odstavcích si představíme jednotlivé výhody a nevýhody skimmerových a přelivných bazénů – tak, abyste si mohli být jisti správností svého rozhodnutí!

Skimmerové bazény se skvěle hodí do privátního provozu, a to především pro venkovní realizace. Jejich výhodou je nižší pořizovací cena, snazší údržba, prostorová nenáročnost z důvodu absence přelivné mřížky a také opravdu tichý provoz. Tyto přednosti se do určité míry odrážejí na designu, kdy je hladina vody 8 cm pod úrovní bazénové hrany, přičemž neutváří souvislou vodní plochu jako tomu je u přelivných bazénů. Druhým úskalím skimmerů je jejich neslučitelnost s komerčním provozem, kdy v hotelových a veřejných wellnessech mají provozovatelé ze zákona povinnost zvolit přelivný způsob filtrace.

Kdo si pro svůj bazén zvolí skimmerovou filtrační technologii bude mile potěšen kratší dobou instalace a také zjednodušenou údržbou, a to díky absenci přelivné mřížky, do které se rády zachytávají nečistoty. Naopak negativní vlastností skimmerů je o něco menší schopnost dosáhnout takové čistoty vody jako u přelivu, protože skimmer bývá většinou umístěn pouze na jedné stěně bazénové konstrukce. Nicméně u soukromého provozu je naprosto dostačující.

Jak jsem již zmiňovala výše, přelivné bazény jsou jedinou možností pro komerční využití, ale samozřejmě jsou oblíbené i u privátních klientů – především u vnitřních realizací. Přelivné bazény splňují díky splývající vodní hladině s hranou bazénu vysoké nároky na design a zároveň je jejich nespornou výhodou dokonalá účinnost filtrační technologie.

Nevýhodou přelivu je jeho vyšší pořizovací cena, nutnost zajištění dostatečného prostoru pro přelivný žlab a vyrovnávací nádrž, ale také nezbytnost pravidelné kontroly předepsané hladiny vody – to znamená, že se musí voda za horkého počasí jednou za čas doplňovat.

Díky cirkulaci vody přes hrany bazénu (většinou všechny 4) je zajištěn rovnoměrný sběr nečistot z hladiny, a tak je docíleno perfektně čisté vody i za intenzivního užívání. Předností přelivu je také možnost volby materiálů ze široké škály designových variant. Vyberte si skrytý přeliv pod dekoračními oblázky, tzv. infinity pool, bazén s přelivem přes skleněnou příčku, anebo s klasickou přelivnou mřížkou z nerezu či plastu – a to hned několika barevných provedeních!

Ať už se rozhodnete pro kterýkoliv způsob filtrační technologie, rádi vám zdarma zašleme náš katalog nerezových produktů Imaginox přímo k vám domů! Chcete načerpat inspiraci, abyste si dokázali jednotlivé filtrační systémy lépe představit? Sledujte náš Instagram imaginoxcz!

Zavolat Navigovat Uložit kontakt Poslat si info na mail