Nerezový bazén v Centru psychosomatické medicíny

zpět na výpis článků

Pro psychosomatické centrum CEPSYMED v pražských Řepích jsme realizovali přelivný bazén s rozměry 7,15 x 4,5 x 1,3 metru. Vzhledem ke komerčnímu využití bazénu se vedení projektu rozhodlo pro interiérové umístění bazénu a samozřejmě přelivný způsob cirkulace vody, který je pro veřejný provoz nezbytný. Bazén je využíván především zdravotnickým střediskem, a to k léčbě a prevenci psychosomatických onemocnění, ale také k rehabilitaci kojenců, batolat, předškoláků – včetně dětí se zdravotním handicapem. Vyjma toho bazén pravidelně využívá i tamní soukromá sportovní školka.

Aby byla zajištěna maximální čistota vody, rozhodl se klient pro pokročilý způsob čištění vody, jednak skrze klasický filtrační systém a jednak pomocí středotlaké UV lampy, která účinně ničí veškeré bakterie, viry a ostatní jednoduché organismy, a zabraňuje jejich množení. K dokonale čisté vodě přispívá i výsuvná lamela, která je zabudována ve dně – při zatemnění a izolaci vodní hladiny se totiž výrazně snižuje potenciál přežití bakterií. Roleta navíc slouží i coby bezpečností prvek.

Kromě účinného systému filtrační technologie je bazén vybaven několika bezpečnostními madly. Vyjma madla u rohových schodů, je bazén opatřen i nerezovým madlem po celém svém obvodu, které slouží především k rehabilitačním cvikům. Bazén je navíc doplněn dvěma světly a reproduktorem integrovaným přímo ve stěně. Uvažujete o stavbě nerezového bazénu? Přijďte se poradit na náš nově vybudovaný hlavní showroom ve Vrchotových Janovicích!

Zavolat Navigovat Uložit kontakt Poslat si info na mail